Asansörlü Nakliye Ankara

Asansörlü Nakliye Ankara

Asansörlü Nakliye Ankara

Asansörlü Nakliye Ankara hizmetinde çığır açan asansörlü araçlar, kiralama yöntemi ile kullanılabilir. Bu araçlar genellikle, Evden Eve Nakliyat işlemlerinde kullanıyor. Bu aracın bu sektöre kazandırdığı en önemli konu pratik yükleme işleminin kısa sürede yapılmasıdır. Eşyaların zarar görmesi neredeyse sıfırdır. Bu nedenle son zamanlarda oldukça tercih edilir oldu.

Asansörlü Nakliye Aracın Özellikleri

Asansörlü araç, yüksek katlardan ağır ve hafif bütün eşyaları indirecek şekilde tasarlanmıştır. Kamyon üzerine monte edilen asansör mekanizması ray üzerinde hareket etmektedir. Asansör sisteminin monte edileceği araçlar (Kamyonlar) önemlidir. Eski ve bakımsız araçlar sistemin sağlıklı çalışmasını engeller. Bu durumda eşyaların yüksekte mahsur kalması durumu yaşanabilir. 

Bu aracın özellikleri şu şekildedir:

 • Araç kamyon üzerine monte edilmiştir.
 • Ray sistemi yüksek katlara kadar rahatlıkla uzayabilmektedir.
 • Kabin uzayan ray üzerinde hareket etmektedir.
 • Kabin 400 kg yük kaldırma kapasitesine sahiptir.
 • Araç ehliyetli eleman tarafından kullanılır.
 • Eşya indirme ve eşya yükleme işleminde kullanılır.
Asansörlü Nakliye Ankara

Asansörlü Nakliye Ankara

Asansörlü Nakliye Ankara (Firma Seçimi)

Asansörlü Nakliye Ankara araçları saatler süren yük atma işlemini dakikalar içerisinde gerçekleştirmektedir. Yüksek katlardan ağır eşyaları saniyeler içerisinde indirebilmektedir. Evden Eve Eşya Taşıma hizmetinde asansörlü araçlar kullanılmaz olası sorunlar;

 1. Eşyaların Çizilmesi, Ezilmesi
 2. Personellerin Sakatlanması
 3. Taşıma İşleminin Uzaması
 4. Bina İçinde Geçişlerin Engellenmesi
 5. Gürültü Olması

Yukarıda saydığımız nedenlerden biri ya da birkaçı meydana gelse, moralınız alt üst olabilir. Hem kendiniz için hemde eşyalarınız için ev ya da ofis taşımacılığında asansörlü araçları tercih edin.

Asansörlü Aracın Yerinin Belirlenmesi

Ekspertiz elemanları asansörlü aracın yerini taşıma işlemi öncesinde belirliyor. Evden eve nakliyat Ankara ekibi de taşıma işlemi öncesi yer belirleme işlemi gerçekleştiriyor. Asansörlü araçla yük aracının yan yana park edebileceği boşluğun tespit edilmesi ve bu boşluğa bakan pencere ve balkonun belirlenmesi ekspertiz elemanları tarafından gerçekleşmektedir.

Asansörlü araç için yeteri kadar boşluk yok ise bu durumda asansörlü araç kullanılamamaktadır. Asansörlü araç için yeteri kadar boşluğun olması ve bu boşluğa yük kamyonu ile asansörlü aracın sığması gerekiyor.

Asansörlü Nakliyat Ankara

Eşya indirme işleminde sıralama önemlidir. Eşyaların kolay bir şekilde indirilebilmesi için eşyaların ağırdan hafife doğru indirilmesi gerekiyor. Ağır eşyaların üzerine hafif eşyalar yüklendiği zaman eşyalar zarar görmez.

Ancak kırılabilir eşyaların altta kalması durumunda eşyalar zarar görür. Asansörlü araçla eşya indirirken buzdolabı, çamaşır makinesi ve dondurucu gibi eşyalar öncelikle indirilmektedir. Daha sonra ise hafif eşyaların kutuları indirilmektedir.

Asansörlü Araç Kiralama

Evden eve nakliye hizmetinde sadece asansörlü araç kiralama işlemi yapılabilir. Bu işlemde eşyanın miktarı, eşyanın indirileceği kat ve eşyanın taşınacağı mesafe dikkate alınmaktadır. Bütün bunlar değerlendirildikten sonra asansörlü nakliye fiyatı belirlenmektedir. Asansörlü araçlar ray uzunluğuna göre sınıflandırılmaktadır.

12 kez okundu