Ev Taşırken Eşya Nasıl Toplanır?

Ev Taşırken Eşya Nasıl Toplanır?

Yeni evinize taşınacağınız için sizi şimdiden tebrik ederiz. Önünüzde sizi strese sokan birçok iş varmış gibi görünebilir ancak planlı ve programlı davranarak ev taşımanızı en stressiz şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Ev Taşırken Eşya Nasıl Toplanır? sorusunu sorduğunuzu duyar gibiyiz. 22 yılı aşkın süredir ev taşıyoruz ve artık bir ev taşınırken neler yapılması gerektiği konusunda uzmanız.

Sizin için Ev Taşırken Eşya Nasıl Toplanır? sorusunu 17 maddede topladık.

Arkanıza yaslanın, bir kahve alın ve okumaya başlayın!

Ev Taşırken Eşya Nasıl Toplanır? #1. Her şeyden kurtulun.

taşıma ve paketleme ucu: gübre depolama rafları declutter

Yıllar içinde oturduğumuz evde ihtiyacımız olan olmayan birçok eşya birikir. Koşuşturma içinde fazla eşyaları ayırmak ve onları atmak mümkün olmayabilir bu da evimizde kullanmadığımız halde yıllardır tozlu raflarda bekleyen birçok eşyanın birikmesine neden olur.

Yeni bir eve taşınmak işte bu gereksiz, kullanılmayan eşyalardan kurtulmak için en iyi zamanlardan biridir. Eşyalarınız konusunda bazen acımasız olmanız gerekir. Kendinize ben bu eşyayı kaç senedir kullanmadım, önümüzdeki yıllarda kullanma olasılığım ne? diye sorun ve cevabınıza göre eşyanızı bir başkasına verin veya atın.

Örneğin bir kahve makinesi aldınız ancak yıllardır kullanmadınız veya artık çok eskidi artık yeni evinize götürmeyin. Eskiden kalma dergiler, gazeteler nasılsa birgün lazım olur diye balkonda duruyor mu atın.

Büyük bir ön temizlemenin yapılması, tüm paketleme işleminizin verimliliği ve kolaylığı üzerinde en büyük etkiye sahip olacaktır.

Ev Taşırken Eşya Nasıl Toplanır? #2. Kategorilerilere göre sıralayın.

kolay taşıma ve paketleme ipucu: kategoriye göre kitapları sıralayın

Eşyalarınızı paketlemek için ayırırken odalara göre değil eşyalarınızın tipine göre ayırın. Örneğin tüm yatak odasını bir günde yapmaya çalışmayın. Önce kıyafetlerinizi ayarlayın. Sonra yatak örtüleri ve yastık kılıfları vb.  Tüm kıyafetlerinizi tek bir yere götürene kadar her kat dolabını, kirli çamaşır sepetini ve çamaşır odasını yıkayın.

Kitap, ayakkabı, önemli kağıtlar ve benzerleri için de aynı şeyi yapın.

Ev Taşırken Eşya Nasıl Toplanır? #3. Ücretsiz bağış toplayıcısını planlayın.

Bazı eşyalar sizin işinize yaramıyor olabilir ama başka birisi için değerli olabilir. Eşyalarınızı Kızılay ve farklı yardım kuruluşlarına bağışlayabilirsiniz.

Ev Taşırken Eşya Nasıl Toplanır? #4. Satılacak şeyleri bir kenara koyun.

beyaz bir bez üzerinde yay ile kırmızı lily ayakkabı çifti

Bazen bir ayakkabı alırsınız ancak eve geldiğinizde artık o ayakkabıyı giymek istemediğinizi fark ederseniz ya da kilo aldığınız için birkaç kere giydiğiniz ve yüzlerce lira verdiğiniz pantolonunuzu atmaya, vermeye kıyamazsınız. Böyle durumlarda ikinci el eşya satılan web sitelerine eşyalarınızı satabilirsiniz.

Bu kullanmadığınız kahve makinesi olabilir, spor yapmak için aldığınız ancak bir türlü yapamadığınız koşu bandınız olabilir. Çeyizinize konulan ama bir kere bile kullanmadığınız, küçük bir evde koyacak yer bulamadığınız büyük yün yorganı böylece değerlendirebilirsiniz. Yeni evinize mümkün olduğunca az eşyayla gitmek sizi birçok fazlalıktan kurtaracaktır.

Ev Taşırken Eşya Nasıl Toplanır? #5. Araştırma yapan profesyonel şirketler.

Taşınmak için nakliye firması araştırmak asla eğlenceli değildir. Yelp ve Google, size birçok seçenek sunacaktır, ancak baskıya boyun eğmeyecek, hepsini tek tek araştırmayacak ve gördüğünüz ilk dört yıldızlı derecelendirmeyi seçeceksiniz.

Nakliye şirketi genellikle tüm taşınma deneyimlerinizi yapabilir ya da aksine bozabilir, bu yüzden doğru bir şekilde tercih yapmak önemlidir. Zamanın mükemmel müşteri hizmetleri ile saygın bir şirket bulmak için daha fazla çaba, daha az güçlük hareketli günde sahip olacak.

Ankara Trans Nakliyat , kiralamak istediğiniz nakliye şirketinin bulunduğunuz şehirde ne gibi yorumlar aldığını araştırmanızı önerir.

Şirketin hizmet listesini, iyi yazdırma ve iade veya hasar politikalarını da okuduğunuzdan emin olun. Örneğin, bazı şirketler kutuda olmayan eşyaları kaldırmamaktadır, diğerleri ise birkaç hafta erken ödemeyi talep etmektedir.

Ev Taşırken Eşya Nasıl Toplanır? #6. Doğru taşınma gününü seçin.

kişisel bir organizatör, su ile cam vazoda pembe çiçekler ve tebeşir içeren bir cam kavanoz ahşap bir masa üstünde

Esnek bir programınız varsa, potansiyel taşınma tarihlerini ayarlayın ve randevu almak için ayın en ucuz ve rahat zamanını bulmaya çalışın.

Nakliye şirketleri hafta sonları en yoğun olurlar, bu yüzden Cumartesi kaosunu atlayabilir ve Salı günü taşınmanızı planlayabilirseniz önemli bir indirim alabilir ve daha rahat şekilde taşınmanızı gerçekleştirebilirsiniz.

Ev Taşırken Eşya Nasıl Toplanır? #7. Yeni evinize ulaşmanın en iyi yolunu bulun.

Gittiğiniz yere ulaşmanın en kolay ve en etkili yolunu bulun. Önceden potansiyel otoyol yapım planlarına bakın. Planınızı yaparken trafiği, güzergâhları ve gerekli durakları dikkate alınız.

Ev Taşırken Eşya Nasıl Toplanır? #8. Bir yapılacaklar listesi taşıma ana oluşturmak

defter yapmak için bir şeylerin içine bir kalem hareket eden kontrol listesi yazmak için bekliyor

Evleri taşıdığınızda, kaçınılmaz olarak 600 farklı şey yapmak ve hatırlamak zorunda kalacaksınız. Tüm bu görevlerin ve önemli hatırlatıcıların, ne kadar bariz bir şekilde olursa olsun, aklınızı kaçırmalarına izin vermeyin.

Onları bir yere yazın. Yapılacaklar listesi uygulamasında, telefonunuzda Notlar uygulamasına koyun.

Hiçbir detay çok önemsiz değildir.  Lavabonun yanındaki kırık çekmece için fazla vida mı lazım? Yazın.

Kablo kutusunu, ayrılmadan en az bir gün önce sağlayıcınıza iade etmek zorunda mısınız? Yazın.

Ev Taşırken Eşya Nasıl Toplanır? #9. Taşınma görevlerinizi takviminize koyun.

diy kuru silme takviminde hareketli gün yazmak

Organizasyonunuza bir adım daha atın ve yapmanız gereken her şeyi haritalandırarak bir akşam geçirin. Büyük boy bir takvim alın ve harekete hazırlanmak için boş beyaz kutuları önemli günlük görevlerle işaretleyin.

Salı: Taşınma şirketini arayın.

Çarşamba: Tuvalet malzemelerini sıralayın.

Perşembe: Yeni kutular alın.

Takvim yöntemini kullanmanın ek bir avantajı, görevlerinizi her geçen gün kırmanın onları daha kolay yönetilebilir hale getirmesidir.

Ev Taşırken Eşya Nasıl Toplanır? #10. Taşınmak için kutular alın.

Kullanılan kutularını geri dönüştürüp dönüştürmediklerini görmek için mahallenizdeki markete gidebilirsiniz.

Kutuların sağlam olduğundan ve sadece nevresim ve havlu gibi hafif eşyaları tutmak için kullandığınızdan emin olun. Büyük günlerde yırtık kutular ve kırık değerli eşyalarla uğraşmak istemezsiniz.

Ev Taşırken Eşya Nasıl Toplanır? #11. Elektronik eşyalar için orijinal kutularınız olup olmadığını kontrol edin.

bir sony düz ekran tv standı tekerlekler ile bir ses sistemi, hoparlör, playstation konsolu, playstation denetleyicisi, kablo kutusu, kitap ve kağıtlar saklıyor

Düz ekran TV’nizin bir karton kutuda 30 dakikalık bir sürüş mesafesine dayanabileceğini düşünebilirsiniz, ancak alas, hassas bir teknoloji parçasıdır. Elektroniklerinizi taşımanın en iyi yolu, satın aldığınız zaman geldikleri orijinal kutulardır.

Bu kutuları bir yere sakladınız mı?  Eğer bunlara sahip değilseniz, eşyalarınızı düzgün bir şekilde tamponlamak için ne satın almanız ya da ödünç almanız gerektiğinin bir listesini yapın. Sizin için tüm eşyalarınızı paketleyebilir ve taşıyabiliriz.

Ev Taşırken Eşya Nasıl Toplanır? #12. Alışverişe gidin.

Araç kutusu donanım deposu bol miktarda paketleme, taşıma ve depolama malzemeleri satıyor

Ailenizle veya oda arkadaşlarınızla oturun ve taşınma sürecinden geçmenize yardımcı olacak her olası öge için beyin fırtınası yapın.

Yine, hiçbir şey çok önemsizdir. Ambalaj bandı, karton kutu, ambalaj kağıdı, ekstra vida, macun, bir ölçüm bandı, yeni bir sanayi tipi süpürge, adını verin. Hepsini büyük bir kamyona satın alın.

Ev Taşırken Eşya Nasıl Toplanır? #13. Ekstra ambalajı ve hareketli malzemeleri alın.

düzenli bir şekilde organize edilen ambalaj ve hareketli gereçler ve aletler

Ana donanım deposu listenizi hazırlarken “tam durum” öğelerini unutmayın. Artık ampuller gibi ekstra sarf malzemeleri (ihtiyacınız olan türü doğrulamak için lambalarınızı kontrol edin), uzatma kabloları ve güç şeritleri kullanın, böylece eşyalarınızı hareket ettirmeye başladığınızda başlayacaksınız.

Ev Taşırken Eşya Nasıl Toplanır? #14. Kesim zamanlarını programlayın.

Kablolu Tv’yi, interneti, elektriği ve gaz tedarikçilerini, her şeyi kapatmanız gerektiğinde ne yapacağınızı anlamak için hareketinizden en az bir hafta önce arayın. Gerekli tüm öğeleri (kordonlar, uzaktan kumandalar veya kablo kutuları gibi) toplamak için programınızda yeterli zaman bıraktığınızdan emin olun – geri dönmeniz gerekebilir.

Ev Taşırken Eşya Nasıl Toplanır? #15. Erken tercihlerde arayın.

bir android telefon üzerinde genç kadın manifatura

Taşınmaya yardımcı olmak için arkadaşlarınıza ve ailenize güveniyorsanız, kibar olun ve onlara bir aylık bir bildirim verin. Çocuklarınız için aynı bebek bakıcısı ile görüşün ve plan yapın.

Nerede buluşacağınız, hangi saatte, ne getireceğiniz ve nelerin giyileceği ile ilgili bilgi verin.

Ev Taşırken Eşya Nasıl Toplanır? #16. Erkenden Paketleyin.

haddelenmiş giysiler bir yatak üzerinde ve ambalaj için hazır

Azar azar çok uğraşmaktan daha az streslidir. Birkaç ay gibi erken bir zamanda, kullanmayacağınızı bildiğiniz şeyleri paketlemeye başlayın.

Bu, sezonluk kıyafetlerden okuduğunuz kitaplara, resimlere ( eski fotoğrafların saklanması ve saklanması )  kadar her şey olabilir.

Ev Taşırken Eşya Nasıl Toplanır? #17. Dekoratif eşyaları paketleyin.

kanepe, sehpa, sehpalar, lambalar, çerçeveli sanat ve bir midcentury modern sandalye ile temiz ve düzenli oturma odası

Taşımadan birkaç hafta önce tüm sanat ve dekoratif eşyalarınızı toplayın . Bu parçalar saklamak için en zor olanlardan bazıları olabilir çünkü bunlar kırılgan ve genellikle tuhaf şekilde biçimlendirilmişlerdir, bu yüzden onları nasıl düzgün bir şekilde tamponlayacaklarını anlamak için fazladan zamana sahip olmak çok önemlidir.

2.328 kez okundu
blank
Pursaklar Nakliyat

168 kez okundu