Taşınırken Mutfak Eşyaları Nasıl Toplanır?

Taşınırken Mutfak Eşyaları Nasıl Toplanır?

Taşınmanız söz konusu olduğunda aklınıza gelen ilk soru “Bütün bu eşyaları nasıl paketleyeceğim?”  olur. Özellikle mutfak eşyaları daha kırılgan olduğu için özenli bir şekilde paketlenmelidir.  Taşınırken Mutfak Eşyaları Nasıl Toplanır?  Mutfak eşyalarının zarar görmemesi için bazı önemli noktalara dikkat edebilirsiniz. Bir gününüzü mutfağa ayırarak eşyalarınız zarar görmeden onları paketleyebilirsiniz.

Taşınırken Mutfak Eşyaları Nasıl Toplanır? diye sorduğunuzda taşınırken eşyalarınızı öncelikle sınıflandırabilirsiniz:

  1. Aletler
  2. Yemek Takımı
  3. Gümüş Takımlar
  4. Tencere ve tavalar
  5. Gıda ambalajı
  6. Karışık objeler

blank

Taşınırken Mutfak Eşyaları Nasıl Toplanır?: Aletler

Cihazlarınızın, eşyalarınızın orijinal kutularına ve ambalajına sahipseniz bunları kullanın. Aksi takdirde, orta ölçekli ambalaj kutularına ve biraz marifete ihtiyacınız olacaktır. Ambalajlamadan önce, her cihazın temiz ve kuru olduğundan emin olun. Cam kaseler gibi küçük parçaları ve kırılgan öğeleri çıkarın. Ardından, daha sonra montajı daha kolay yapmak için sahiplerin el kitabını bulun ve cihazın önüne yapıştırın. Son olarak, kırılgan parçaları kabarcık sargıya sarın ve metal veya plastik parçaları sarmak için bir çift katlı gazete veya ambalaj kağıdı kullanın. Cihazı önce kutunun içine koyun ve daha hafif, daha küçük parçaları üst üste koyun.

Taşınırken Mutfak Eşyaları Nasıl Toplanır?: Yemek takımı

Kutunun altına iki kat kabarcık sargı veya ambalaj kağıdı koyarak başlayın. Her bir yemek takımını ince bir ambalaj kâğıdıyla sarın ve kutuda birer birer istifleyin, her üç tabak arasında ekstra bir sargı sargısı veya kağıt katmanı ekleyin. Şarap bardakları ve kahve kupaları gibi son derece kırılgan öğeler için, bunları T-shirt veya havlulara ayrı ayrı sarın ve ekstra kabarcık sargısının masraflarını kaydedin.

Taşınırken Mutfak Eşyaları Nasıl Toplanır?: Gümüş takımlar

Gümüşler hem kendileri çizilebilir hem de diğer eşyalarla birlikte paketlendiklerinde onlara zarar verebilir. Kendinizi baş ağrısından kurtarmak için, gümüş eşyalarınızı türe göre sıralayarak başlayın. Her türü bir lastik bant veya bir parça ile sarın. Son olarak, tüm gümüş eşyaları bir ayakkabı kutusuna koyun ve kutuyu ambalaj bandıyla bantlayın.

Taşınırken Mutfak Eşyaları Nasıl Toplanır?: Tencere ve Tavalar

Tencere ve tavalarınız için doğru kutuyu bulmak için en büyük tavalarınızı alın ve hem yatay hem de çapraz olarak bir kutuya yerleştirin. Kapağı güvenli bir şekilde kapatabilirseniz, kutu çalışacaktır. Değilse, daha büyük bir kutu deneyin. Taşınırken Mutfak Eşyaları Nasıl Toplanır? Doğru boyutu bulduktan sonra tencerelerinizi istifleyin ve kutuya yerleştirin. Kutular içeri girdikten sonra, cam ambalajları ince ambalaj kâğıdı ile sarın ve bunları tavaların saplarının altına koyun.

Taşınırken Mutfak Eşyaları Nasıl Toplanır?: Gıda Ambalajı

Paketleme, kilerinizi toparlamak için harika bir zamandır. Öğeleri orada sıralayın ve son kullanma tarihini aşan bir şeyi dışarı atın. Kullanılabilen ama istemediğiniz yiyecekler yerel bir gıda bankasına bağışlanabilir. Saklamak istediğiniz yiyecekler için, yeni yerinize taşımak için torbaları kullanın.

Taşınırken Mutfak Eşyaları Nasıl Toplanır?: Karışık objeler

Kutulara saklamak için mutfak eşyalarınızı ve diğer oranlarınızı sarın ve tek bir paket kağıt tabakasıyla biter. Sarıldığında, kullanılmayan alanın son kısmını doldurmak için parçaları diğer kutularınıza yapıştırın. Daha ağır eşyalar için küçük bir ambalaj kutusu kullanın.

4.348 kez okundu
blank
Kiralık Depo

11 kez okundu

blank
Ankara Taşıma

114 kez okundu