Ev Taşırken Kıyafetler Nasıl Toplanır?

Ev Taşırken Kıyafetler Nasıl Toplanır?

Taşınma esnasında tüm ev eşyalarını paketlemek çok fazla zor iş gerektirir. Bir evden diğer bir eve taşınma konusunda deneyiminiz olsa bile paketleme işi zaman alıcı ve yorucu bir süreçtir. Ankara Trans Nakliyat dilerseniz tam hizmet taşınma seçeneklerine dahil olarak paketleme hizmetleri vermektedir. Peki kıyafetlerinizi kendiniz paketlemek isterseniz Ev Taşırken Kıyafetler Nasıl Toplanır?

Giysilerin taşınması için aşağıdaki ipuçlarına iyi bakın ve zamandan tasarruf etmek ve paketleme görevini daha hızlı ve daha kolay bir şekilde bitirmek için mükemmel kıyafetler püf noktalarını öğrenin.

blank

Ev Taşırken Kıyafetler Nasıl Toplanır? Kıyafetler nasıl ambalajlanır?

Giysilerin ambalajlanması söz konusu olduğunda, herkes belli bir deneyim derecesine sahip – ne de olsa, uzun tatiller veya kısa seyahatler için valizler ve el çantaları gibi kıyafetleri valize yerleştirmemiş olan kimse yoktur? Ya da ne zaman yakında kullanmayacağınız giyim eşyası ile saklama kutularını doldurmaya ne dersiniz? İlk bakışta, kutulara kıyafet koymak hiç de zor bir görev gibi görünmüyor – aksine, hiçbir şeyin yanlış gitmeyeceği oldukça basit bir süreç gibi görünüyor.

Aslında, kıyafetler hakkında önceden bilmeniz gereken 2 şey ve kutu yerleştirme işlemlerinin kutu yerleştirme işleminizin bir parçası olarak yapılması gerekenler ve Ev Taşırken Kıyafetler Nasıl Toplanır?:

 • Bir kural olarak, tek tek kıyafetler ağır değildir, bu nedenle paketlenmiş kutuları nasıl kendiniz halledeceğiniz konusunda endişelenmemelisiniz. Bu nedenle, iyi paketlenmiş çamaşırlarla dolu büyük bir karton kutu, özellikle bir merdiven katının yukarı veya aşağı kaldırılması ve taşınması için oldukça ağır hale gelebilir.

 • Giysiler kesinlikle kırılgan değildir, bu yüzden-dolu kıyafet açma başlatılması sırasında size giysilerinizi bulacaksınız katta bir parça damla (sadece onu almak) veya durumu hakkında korkular halinde ne olacağı konusunda hiçbir güvenlik kaygıları vardır hareket ettikten sonra konteynerler (kırılmayacaklar, belki sadece kırışık buruşmuş şekilde olacaklar).

Kıyafetleri Paketlerken Dikkat Etmeniz Gereken Noktalar

Ancak fark edemeyeceğiniz şey, kıyafetleri bir hareket için ambalajlarken,

 • Bazı kıyafetler oldukça hacimlidir ve hareketli bir konteynerin içine yerleştirildiğinde çok fazla yer kaplar. Bu tür durumlarda en iyi tavsiye, ihtiyaç duyacağınızı düşündüğünüzden her zaman daha fazla kutu hazırlamanızdır. Buna ek olarak, sıralama ve vakum torbaları gibi hareket etmek için kıyafetleri topladığınızda değerli zamandan tasarruf etmek için başka iyi hileler de vardır, böylece bunları kendi yararınıza nasıl kullanabileceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin.
 • Giysilerinizi hareket halindeyken paketlerken akılda tutulması gereken önemli bir şey, daha pahalı tasarım giysilerinizin sıradan karton kutular içinde günlük işlerinizle birlikte dünyasal işlerinin olmamasıdır. Gerçekte, sadece pahalı kıyafetinizi bu şekilde kırmayacaksınız, aynı zamanda onları sonsuza dek yok etme riskini de üstleneceksiniz. Değer verdiğiniz kıyafetlerin orijinal askılarında kalması ve özel gardırop kutularına düzgünce yerleştirilmesi gerektiğini unutmayın. Ev Taşırken Kıyafetler Nasıl Toplanır? için aşağıda daha fazla ayrıntı öğrenin.

Taşınmadan Önce Kıyafetlerinizle Ne Yapmalısınız?

Artık kıyafetlerin taşınması için bazı temel prensiplerin farkında olduğunuza göre, ambalajlama projenizi hayata geçirme zamanı geldi. Gardırop eşyalarınızı uygun hareketli kaplara yerleştirme noktasına ulaşmadan önce birkaç ön adımı izlemeniz önemlidir.

Kıyafetlerinizi Sıralayın

Evinizin ambalajlama sürecini başlatmadan önce en önemli kurallardan biri, eşyalarınızı bir ev envanteri biçiminde ele almak ve sizinle ne alacağınıza karar vermek ve geride bırakacağınız şeydir. Bu kuralı takiben size birden fazla kazanan kazanacaksınız – sadece daha az ev eşyalarını paketlemek zorunda kalmadan ambalajlama zamanından tasarruf edeceksiniz, aynı zamanda nakliye maliyetlerinden de daha az tasarruf edeceksiniz (daha az ürün = daha az ağırlık ve daha az ağırlık = daha düşük taşıma) maliyetler).

Giysilerinizi hareketli kutularda paketlemek üzereyken, sıralama işlemi bir zorunluluktur. Sen ciddiye düşünmediğini tüm sen, sizinle giysi vardır?

 • Artık ilgisiz kıyafetler yok. Taşınıyor olduğunuz şehre ve bölgeye bağlı olarak, bazı kıyafetleri toplayıp taşımanız gerekmeyebilir. Örneğin, çok daha sıcak bir iklime geçiyorsanız, sıcak kış kıyafetlerinizi bırakmaya karar verebilirsiniz; çünkü onların yerleştirilmesi sadece size para ve zaman harcayacaktır. Parçalar hala iyi durumda ise, onları hayır kurumlarına bağışla veya iyi arkadaşlara veda hediyesi olarak verebilirsiniz.

 • Artık moda olmayan kıyafetler yok. Bazen moda trendleri çok hızlı bir şekilde değişmeye devam ediyor, bu yüzden büyük olasılıkla modası geçmiş olan gardırobunuzdaki eşyalara sahip olacaksınız. Artık giymeyeceğini bildiğin moda kıyafetler giyme.
 • Artık istemediğiniz kıyafetleri verin.  Hızlı değişen moda trendlerine ek olarak, kişisel zevkler de oldukça hızlı bir şekilde değişmeye eğilimlidir. Yani, hala moda olan ama bir sebepten ötürü sevmediğiniz bazı parçalara sahipseniz, yeni mülkünüze daha az mülk taşıyarak hareket maliyetini azaltmanın bir başka nedeni.
 • Artık giyilemez kıyafetleri atın. Çok yıpranmış veya tekrar giyilmek üzere hasar görmüş kıyafetler bulmanız durumunda, mantıksal seçenek, hareket etmeden önce bunlardan kurtulmaktır. Ev Taşırken Kıyafetler Nasıl Toplanır? bir parçasının sizin için yüksek bir duygusal değeri vardır, bu durumda muhtemelen onu saklamanız gerekir. .

GEREKSİZ EŞYALARI VE KIYAFETLERİ DEĞERLENDİRİN

Herhangi bir şekilde, bunları paketlemeye başlamadan önce kıyafetlerinizi ayırdığınızdan emin olun. Ve eğer para ve zaman tasarrufu beklentisi size cazip gelmiyorsa, en azından gereksiz evlerin taşınmasının yeni evinizde nasıl bir yer kaplayacağını düşünmelisiniz.

Ön paketlemenin yapılması ve gün kıyafetlerinin taşınması:

Taşınma gününden önce giysilerinizin bir kısmını önceden ambalajlamak, nakliye şirketi kapınıza gelinceye kadar, daha az zaman olduğunda sorun yaratabilecek kötü hareket eden stresi azaltmak için iyi bir taktiksel harekettir. Ambalajlama kararının tipik bir örneği, yaz mevsiminde hareket ettiğiniz ve hareket ettikten sonra sıcak kıyafetlere ihtiyaç duymayacağınız için, mantıklı olanı yaptığınız zaman ve kışlık giysilerinizi hazırlığınıza erken koyarken. Ev Taşırken Kıyafetler Nasıl Toplanır? Hane halkı envanter kontrol listesini tamamlamadan önce bile yün kazak ve kürk ceketleri gibi tüm kış kıyafetlerini giyerek değerli zamandan tasarruf edin.

Giysilerinizi Taşımada En İyi Yol Hangisi?

Ev Taşırken Kıyafetler Nasıl Toplanır? sorusuna devam edelim. Tüm dolabınızı ayırdınız, giysilerinizin sayısını mutlak minimumlarına düşürdünüz ve yerleştirmeden sonra kesinlikle giymeyeceğiniz parçaları önceden paketlediniz. Şimdi daha fazla gecikme olmaksızın maratonu paketlemeye başlamanın zamanı geldi.

 • Giysi ambalajlama ipucu 1:

İster inanın ister inanmayın, kutulara kıyafet koyarken en önemli noktalardan biridir… hareketli konteynerler. Kıyafetlerinizi doğrudan gardırobunuzdan veya dolabınızdan aktarırken, bunların çoğu düzgün bir şekilde katlanmış ve düzgün bir şekilde istiflenecektir, bu yüzden yapmanız gereken tek şey onları uygun kutulara yerleştirmektir. Bu nedenle, tüm operasyonun etkinliği, çoğunlukla doğru ambalaj malzemelerine sahip olmaktan aşağı gelir. Mevcut seçenekleriniz hakkında bilgi edinmek için okumaya devam edin.

 • Giysi ambalajlama ucu 2:

Uzun boylu, rahat ve resmi kıyafetlerinizi / pahalı kıyafetlerinizi, butik elbiselerinizi, vb. asabileceğiniz özel bir rafa sahipler, böylece kırışıklıkları önlemek için kıyafetleri nasıl toplayacağınızı öğreniyorlar. Daha yüksek fiyatın yanı sıra, bu gardırop kutularının kullanılmasının tek diğer dezavantajı, hareketli araçta sıradan ambalaj kutularına göre daha fazla yer tutmalarıdır. Sonuç olarak, bunlar iyi bir yatırımdır, bu nedenle yerel kaldırma şirketinizdeki uygun kutuları satın almayı düşünün.

 • Kıyafet ambalaj ucu 3:

Tabii ki, standart karton kutular , evinizin eşyalarını yeni evinizde açmak istediğiniz ana kadar kıyafetlerinizi saklamak için uygundur. Çoğu giysi parçası özellikle ağır olmadığından, orta ve büyük boy ambalaj kutularını tercih edebilirsiniz. Ve yeni hareketli konteynırlar satın almak için paranız varsa, o zaman endişelenecek bir şey yok. Ancak, ucuz veya serbest hareketli kutular bulmaya zorlanırsanız, temiz, sağlam ve genel olarak iyi durumda olduklarından emin olun.

 • Giysi ambalaj ipucu 4:

Taşınırken kıyafetlerinizi güvenli bir şekilde paketlemenin ve korumanın iyi bir yolu, sahip olduğunuz tüm bavulları kullanmaktır. Valizler ve çoğu seyahat çantası aslında kıyafetleri korumak için tasarlanmıştır, bu nedenle iki tip ev eşyası (giysi + valiz) aynı anda taşımak için mükemmel bir fırsattır.

 • Giysi ambalaj ucu 5:

Alternatif olarak, vakum torbaları faydalı olabilir, çünkü hava emildikten sonra mümkün olduğunca az yer kaplar. Bununla birlikte, bu tür vakumlu keçe torbalar yoldayken elbiseleriniz için yeterli koruma sağlamayabilir ve diğer öğelerle kazara temaslar onları yırtıp sonunda tüm işlemi işe yaramaz hale getirebilir. Bu nedenle, kutuların içindeki kutuların içinde başka bir şey kalmamasına dikkat edin, ancak ek yastıklama gibi yumuşak ambalaj kağıtları.

 • Elbise ambalajı 6:

Giysilerinizi hareketli bir kutuya veya herhangi bir başka hareketli konteynere koymadan önce, giysileriniz için ekstra bir koruma seviyesi olarak haznenin altına temiz bir kağıt tabakası koymayı unutmayın.

 • Giysi ambalajlama ipucu 7:

Ev taşırken kıyafetleri ambalajlarken iyi bir numara, gündelik kıyafetleri alan dolgu malzemesi olarak kullanmaktır. Yumuşak kumaşlar, kırılgan ve kırılabilir ev eşyalarını korumak için ve ayrıca ek bir güvenlik özelliği olarak önceden paketlenmiş kutuları sabitlemek için idealdir.

7.080 kez okundu
blank
Ev Nakliye Ankara

78 kez okundu

blank
Evden Eve Ankara

64 kez okundu