Ev Taşırken Pratik Bilgiler

Ev Taşırken Pratik Bilgiler

Para tasarrufu yapmanıza ve stressiz bir taşınma gerçekleştirmenize yardımcı olacak Ev Taşırken Pratik Bilgiler‘i sizlere faydalı olması düşüncesiyle toplamak için 22 yıldan fazla zaman harcadık. Ankara Trans Nakliyat, Anlara içi ve tüm Türkiye’ye nakliye hizmeti vermektedir.

Bu ipuçlarını ülkedeki en çok değişenlerimizden dikkatlice derledik. Hareket etmeye hazırlanıyorsanız, bu bilgelik parçalarının işe yaramasını umuyoruz!

Ev Taşırken Pratik Bilgiler Neler? 

 

 

 

blank

 

 

 

Taşınmaya Karar Verir Vermez Başlayın!

 • Taşınma zamanına karar verir vermez dolapları, tavanı ve bodrum katını temizleyin.
 • Taşıma gününüzden iki ila dört hafta önce rezervasyonlarınızı yapın. Aradığınızda, sigortalı olup olmadıklarına dair satıcıya başvurduğunuzdan emin olun ve politikanın bir kopyasını isteyin. Ayrıca, hangi ekipmanın sağlandığını sorun. Nakliye firmamız acil taşınmalarınız için size kolaylık sağlayabilir, taşınmaya son anda karar verdiyseniz bizimle iletişime geçin, sizin için uygun bir tarih ayarlayabiliriz.
 • Taşıma gününüzden bir hafta önce kablolu tv, telefon, internet ve yardımcı programlar için bağlantı zamanlarını ayarlayın ve ardından yeni evinizdeki yardımcı programların taşındığınız andan itibaren açıldığından emin olun. Böylece eve taşındığınızda internetsiz veya telefonsuz kalmazsınız.
 • Taşınmadan bir hafta önce gazeteleri, kabloyu, haşere kontrolünü, temizlik yardımı gibi düzenli aldığını hizmetler veya abonelikler varsa iptal edin.
 • Temizlik malzemelerinizi (süpürge, toz bezi, paspas, vb.) en son temizlemenizi yapana kadar bekletin – özellikle güvenlik teminatı varsa. Sobayı temizlemeyi ve buzdolabını çözmeyi unutmayın!
 • Erken paketlemeye başlayın   ve büyük hareket öncesinde nasıl paketleneceğimize dair ipuçlarımızı okuyun!

Ev Taşırken Pratik Bilgiler:  Unutulmaması Gerekenler

 • Donanımı eski yerinizdeki mobilyalara bırakmayın. Ayrı bir şey aldığınızda, tüm küçük parçaları ve vidaları bir torbaya koyun. Daha sonra torbayı parçaya bantlayın, böylece parçaları takip etmek zorunda kalmayacaksınız. Ev Taşırken Pratik Bilgiler ile bu sayede yeni evinize taşındığınızda mobilyaların montajı sırasında problem yaşanmaz.
 • Büyük cihazları taşımadan önce, özel talimatlar için kullanıcı el kitabınızı kontrol edin. Pullar ve kurutucular gibi öğeler genellikle özel işlemeye ihtiyaç duyar.
 • Duvarlarınızdan sanat almayı, elektronik cihazların bağlantısını kesmeyi veya eşyaları bahçenizde paketlemeyi unutmayın.
 • Nakliye şirketinin kurallarına göre taşınmasına izin verilmeyen herhangi bir öğe varsa atın. Bu ürünler arasında benzin, şişelenmiş gazlar ve diğer yanıcı maddeler, mühimmat ve patlayıcılar bulunmaktadır.
 • Bir temel çanta hazırlayın. Diş fırçanızı, şarj cihazlarınızı, temelde önümüzdeki 72 saat için ihtiyaç duyabileceğiniz temel bilgilere sahip olun.

Ev Taşırken Pratik Bilgiler: Sorunsuz bir taşınma günü nasıl sağlanır?

 • Çocuklarınızın yapacakları bir iş vererek onlara önemli hissetmelerini sağlayın. Onları yoldan uzak durmalarına yardımcı olan küçük ve anlamlı görevler yapmalarını sağlayın. J
 • Gün boyunca size yetecek kadar yiyecek ve paranız olsun.

Ev Taşırken Pratik Bilgiler: Taşınırken Değerli Eşyaların Korunması

Ev taşımak, eşyalarınıza kolayca zarar verebilecek ve kırılabilecek bir süreçtir. Tüm eşyalarınız kaldırılıyor ve taşınıyor, sürükleniyor bu yüzden biraz huzursuz veya endişeli hissedebilirsiniz. Hasar ya da kazaların yanı sıra, hareket ettiğimiz zaman bir şeyleri kaybetmekten endişeleniyoruz. Ne kadar sıklıkla ‘bunu taşınırken kaybettik’ ifadesini duyuyorsunuz? ‘Taşınırken kaybolmak’ için bir neden yoktur. Her şeyi doğru paketleyin, geride hiçbir şey bırakmayın. Dilerseniz firmamız sizin için paketleme işini yapabilir.

Ev Taşırken Pratik Bilgiler: Bir Envanter Listesi Oluşturun

Listeler, listeler ve daha fazla liste. Çoğu zaman bir liste yapmak kadar basit bir şey fark yaratabilir. Tüm eşyalarınızın bir envanterini derlemek, eğer bir şey kaybolursa, hemen anlayacaksınız demektir.  Taşındıktan haftalar sonra, hava soğukluğunun arttıkça, kazağınızın olmadığını fark etmek kadar sinir bozucu bir şey yoktur.

Bir envanter oluştururken, belirli ürünlerin hangi kutulara yerleştirildiğini not etmek yararlı olur. Bir envanterin tamamını yazacak zamanınız yoksa, bunları paketlemeden önce eşyalarınızın fotoğraflarını çekmeyi düşünün. Bazı küçük öğelerin bazılarında sekmeleri tutamayabilirsiniz, ancak çok daha hızlı bir yöntemdir.

Güvenilir Bir Nakliye Firması İle Çalışın

Eşyalarınızın mümkün olan en iyi ellerde olacağından ve profesyonel bir hareket eden şirketin işe alınmasından kesinlikle emin olmak istiyorsanız mutlak bir zorunluluktur.  Ancak, insanlar bunu kendileri yapmaya çalıştıklarında veya yardım etmek için arkadaşlarını ve ailelerini aradıklarında çok fazla kayıp ve zarar meydana gelir. Bu gerçekten uygun maliyetli değil, değil mi? Bir nakliye şirketi seçmeden önce, kayıtlı bir şirket olup olmadıklarını, sigortalı olup olmadıklarını ve ne tür deneyime sahip olduklarını bilmek zorundadırlar.

Sahip olduğunuz mülkleri kısa bir süre için üçüncü bir tarafa devrediyorsunuz, bu yüzden seçtiğiniz şirkete güvenebileceğinizden emin olmak zorundasınız. Ankara Trans Nakliyat’taki ortaklarımız güçlü bir doğrulama sürecinden geçmek zorunda. Tüm kaldırma şirketimiz, üçüncü taraf incelemeleri yoluyla tamamen sigortalı ve itibarlı olan kayıtlı şirketlerdir.

Ev Taşırken Pratik Bilgiler: Daha Büyük Öğeler için Yardım Alın

Büyük öğeler değişime ihtiyaç duyduğunda kahraman olma, doğru yardımı alın. Bir nakliye şirketi şarttır. Piyanolar, gardıroplar, yemek masaları ve kanepelerin hepsi ekstra ellere ihtiyaç duyar ve hareket ederken dikkatli olurlar – daha çok ‘eğitimli’ eller daha iyi olur.

Ev Taşırken Pratik Bilgiler: Küçük Öğeleri Yanınızda Tutun

Önemli duygusal ya da maddi değeri olan küçük, çok küçük öğeleriniz varsa, bu öğeleri hareket halindeyken yanınızda bulundurmanız mantıklıdır. Şüphesiz, bir çanta ya da kutu ya da parçalarınız ve parçalarınız olacak, bu yüzden mücevherleri, önemli evrakları ve diğer küçük ürünleri ayrı ayrı paketlemeniz ve onları yakın tutmanız iyi bir fikir olacaktır. Sizinle birlikte seyahat ediyorlarsa çok daha güvenlidirler çünkü değerli eşyalarınızdan biri kaybolursa bir eşyayı kişisel olarak bulabileceksiniz.

Ev Taşırken Pratik Bilgiler: Gazeteyle Tabakları ve Bardakları Sarma

Tabakları güvenli bir şekilde paketlemek için , gazeteleri kullanmak tipik yollardan biridir. Dünyadaki en ince kağıt gibi ve herkes sadece kırılmazlıkları (yuvarlanan gözleri) korumak için bunu kullanmakta ısrar ediyor. Tabaklar, kaseler ve bardaklar, muhtemelen taşınmanız sırasında kırılmaması gereken en muhtemel şeylerden bazıları. Bu yüzden, gazete kullanmak zaman kaybı değil. Her bir tabak ve bardağı en az iki veya üç tabaka halinde sarmak ve bunları bir araya getirmek, toplu taşıma için koruma sağlıyor ve herhangi bir parçanın gevşemesini ve zarar görmesini engelliyor.

Plakalar – Köpük plakaları kullanarak plakalarınızı istifleyin. Kırılabilir plakalarınızın her birinin arasına ve yığının her bir ucuna bir köpük veya kağıt levha yerleştirin. Bir seferde çok fazla istifleme yapmayın.

147 kez okundu