Taşınırken Mobilyalar Nasıl Paketlenir?

Taşınırken Mobilyalar Nasıl Paketlenir?

Taşınma işlemleri başlandığında en tereddüt edilen durumlardan biri de büyük mobilyaların hasarsız bir şekilde ulaşıp ulaşmayacağıdır. O nedenle de mobilya paketleme işleminin doğru ve sağlıklı bir şekilde yapılması hem eşyalarınızın hasar görmesini engelleyecek hem de içiniz rahat bir şekilde taşınma işlemini gerçekleştirebileceksiniz. Taşınırken Mobilyalar Nasıl Paketlenir? Mobilya paketleme işlemi için uygulayabileceğiniz birkaç yöntem taşınma işlemlerinizi kolaylaştırmada size yardımcı olacaktır.

Mobilya Paketleme Malzemeleri Eksiksiz Olmalıdır

Mobilya paketleme işlemi tüm küçük ev eşyalarının paketlenip hazırlanma süreci bittikten sonra en son aşamada yapılmaktadır. Kolay gibi görünse de en zahmetli işlerden biri olan mobilya paketleme işleminde eşyalarınızın hasar görmemesi ve taşıma işlemi yapan görevli arkadaşların da işlerini kolaylaştırmak adına bu aşamada titiz davranmanız çok önemlidir. Paketleme işlemini yapmak için de bazı malzemelere ihtiyacınız olacaktır. Bunlar genel olarak;

  • Balonlu naylon
  • Karton levhalar
  • Strafor
  • Bol miktarda koli ve bant en temel ihtiyaç malzemeleriniz olacaktır.

Mobilyaları Paketlemeye Uygun Hale Getirin

Bazı mobilyaların nakliyesi olduğu gibi yapılırken bazıları ise demonte yöntemi ile hazırlanarak mobilya paketleme işlemi yapılmaktadır. Yatak, gardrop, masa gibi ürünler demonte ürünler olabildiği için bu ürünlerin her bir parçasının sökme işlemini mutlaka yapmalısınız. Mobilyalara ait her parçayı ayrı bir şekilde paketler ve üzerlerine nereye ait olduğunu yazarsanız parçaları tekrar birleştirirken zorluk yaşamazsınız.

Ayrıca takıp çıkarılabilen mobilya aksesuarlarını da mutlaka sökmeniz gerekmektedir. Bu yöntem ile eşyaları taşımak ve deforme olmalarını önlemek daha kolay olacaktır.

Mobilyaları Paketleme İşlemi Önemli

Taşınma işlemleri sırasında en dikkat edilmesi gereken konulardan biri mobilya paketleme işleminin doğru bir şekilde yapılmasıdır. Bu nedenle paketleme işlemine başlamadan önce her parçanın kategorilere ayrılmış olduğundan emin olmanız gerekmektedir. Ardından daha önce kategorilere ayırdığınız parçaları, ilgili oldukları mobilyalara göre kolileme işlemini yaparak üzerine mutlaka nereye ait olduğu yazılmalıdır. Bu şekilde yerleşme sırasında karışıklık yaşamamış olursunuz.

Kalan büyük parçalarını ise strafor ve balonlu naylon ürünler ile sağlıklı bir şekilde paketledikten sonra taşınmaya hazır hale getirebilirsiniz.

Eşyaları Taşıma Sırası Planlanmalı

Mobilya paketleme işlemi sonrası mobilyalarınız nakliye aracına yerleştirilmek için hazır durumda olacaktır. Doğru paketlenen mobilyaların hasar görme ihtimalleri azalır fakat taşınma işlemleri sırasında mobilyaları nakliye aracına doğru sıra ile yüklemekte önemlidir. Sıkışan ya da devrilen ürünler diğer mobilyalara zarar verme ihtimalini arttırır. Bu nedenle büyük ve tek parça olan mobilyalar her zaman nakliye aracının en arkasında devrilmeyecek şekilde yerleştirilmelidir. Ardından bu mobilyalara ait demonte parçaların yer aldığı kolilere yer vererek taşıma işlemi sırasında oluşabilecek karışıklık önlenebilir. Son olarak ise sırasıyla diğer tüm parçalar nakliye aracına yüklenerek mutlaka araç kancaları ile birbirine sabitlenmelidir. Tüm bu işlemlerin doğru olduğunu kontrol ettikten sonra taşınma hazırlıklarını tamamlayabilirsiniz.

Tecrübelerimize güvenerek sizinle de paylaştığımız bilgileri, Atlantristrans Ankara Evden Eve Nakliyat  profesyonel şekilde uyguluyoruz. Sağlıklı bir nakliyat işlemi ve aklınızda ki tüm sorular için uzman ekibimize ulaşabilirsiniz

197 kez okundu
blank
Nakliye Fiyatları

182 kez okundu