Evden Eve Nakliyat Eşya Paketleme

Evden Eve Nakliyat Eşya Paketleme

Eşya Paketleme

Ankara Evden Eve Nakliyat hizmetinin en önemli ayağı Eşya Paketleme sürecidir. Taşınacak eşya ne kadar düzgün paketlenirse zarar görmeleri o kadar zorlaşır. Araçlar yolda giderken aniden durmaları gereken durumlar olabiliyor, sert bir çukura düşme sonucunda düzgün paketlenmemiş eşyalar zarar görebilir. Bu tarz kötü sonuçların ortaya çıkmaması, kaliteli araç gereçler ile Eşya Paketleme işlemlerini yapmak gerekir. Evden Eve Nakliyat bütün bir hizmet olarak ele alınmalıdır. Taşınma tamamlana kadar çeşitli aşamalar vardır. Bu aşamaları harfiyen uygulandığında hem müşteri, hem de Nakliye Firmaları mutlu olurlar. Özellikle evin demirbaşları olan tv, beyaz eşya, masa ve camlı büfeler taşınma sıranda dikkat edilecek en önemli eşyalardır. Kullanılan araç gereçler de olası bir darbede eşyayı koruyacaktır ya da korumayacaktır. Bu yüzden kaliteli ürünler ile Eşya Paketleme işlemleri yapılmalıdır.

Evden Eve Eşya Paketleme

Evden Eve Eşya Paketleme

Evden Eve Nakliyat Eşya Paketleme Ankara 

Eskiden ‘taşınmak’ işi şimdilerde evden eve nakliyat işi olarak adlandırılmaktadır. Geleneksel taşınma işinde tüm süreçler taşınacak kişiye aitti. Eşya Paketlemeden taşımaya ve yerleştirmeye kadar tüm işler kişi tarafından yapılmaktaydı. Günümüzde bu iş artık tamamen profesyonel şirketler tarafından yapılmaktadır. Bu yüzden hizmet satın alacak kişi sadece işinde uzman bir firmayı arayarak ile tüm işleri kolayca halledebilir. Ev Eşyası Taşıma, Paketleme ile birlikte başlayan bir süreçtir. Bu süreç eşyaları yerleştirme ile son bulur. Tüm süreçleri gerekli şekilde planlayıp yapan firmaların sayısı her geçen gün hızla artmaktadır. Asansör ile taşıma ve yerleştirme ile tanımlanacak bir iş değildir ev nakliyatı. Evden Eve Nakliyat süreci Eşya Paketleme ile başlar. Makinaların ve mobilyaların sökülmesi, sarılması ve muhafaza edilmesi, sonra araca yüklenip yerleşecek alana eksiksiz monte işi ile son bulur. Önemli olan bütün bu süreçleri profesyonellik anlayışı ile yapan firmalardan hizmet satın almaktır. Firma seçimi özellikle taşınma işinde çok önem arz eder. Sürekli özen ve dikkat isteyen bir alan olduğu için bu özeni iş bitimine kadar yönetebilen uzman ekiplerle çalışmak çok önemlidir. Ev Eşyası Paketleme süreci çok önemlidir. Kırılacak eşyaların paketlenmesi ve mobilya parçalarının çizilmesini önleyecek dikkat ve gereklilikle yapılması, her eşyanın yapısına göre gerekli malzeme ile sarılması bu işin profesyonellik tarafıdır. Dışarıdan bakıldığında çok basit bir iş gibi görünse de firmaların iş özeni bu süreçlerde belli olur. İşinde uzman ve yeterli ekip ve ekipmanlara sahip olan firmalar sektörde isminden söz ettirmeye başlamıştır. Nakliyat firmaları çabuk büyüyen ve çabuk ortadan kaybolan bir yapıya sahiptir. Piyasada sürekli olabilmek yukarıda değindiğimiz dikkat ve özene bağlıdır.

Nakliye Ve Eşya Paketleme Süreçleri

İster Evden Eve Nakliye işi olsun, ister daha değişik Nakliyat hizmetlerinin farklı ayakları olsun firma yetkinliği çok önemlidir. Evden Eve  işini vermeden önce yapılması gereken en önemli şey doğru firma seçimidir. Firmanın yetki belgesini ve korsan olup olmamasına bakılması gereklidir. İş verilecek firmanın yeterli ekip ve ekipmanlara sahip olup olmadığı araştırılmalıdır. On kişilik bir iş için üç çalışanla yapmayı deneyen kayıt dışı çalışan firmaların sayısı bir hayli fazladır. Evden eve nakliyat eşya paketleme ve emniyetli bir şekilde sarılması en az iki eleman gerektirir. Eşyaların sökümü ve montele işi ile beraber düşünüldüğünde en az 5-6 kişilik bir iş gücü gerektiren bir nakliye işi 2-3 elemanla yapılması mümkün değildir. Piyasada kayıt dışı çalışan firmalar düşük fiyat algısı ile buldukları işlerde genellikle en az iş gücü ile yapmaktadır. Bu durum da hayal edilemeyecek kadar çok eşya kaybına neden olmaktadır. O yüzden firma seçimine çok dikkat edilmelidir, öncelik fiyat değil alınacak hizmet sorgulaması olmalıdır.

Eşya Paketleme

Eşya Paketleme

Evden Eve Nakliyat Aşamaları

Taşınmaya  karar verdiğinizde belli bir süreç de aslında başlamış olur. Ankara da bir Evden eve Nakliyat firmasının yapacağı adımları size kısa maddeler ile özetlemek isteriz;

Müşteri ziyareti Ve Eşyaları Görme

Müşteri ile Anlaşma

Evden Eve Nakliye tarihini belirleme

Taşınma işlemlerini başlatacak yeterli personel oluşturma

Eşya Paketleme ve söküm

Eşyaları araca yükleme

Yeni adrese gitme

Eşyaları indirme ve montaj

Evden Eve Nakliyat süreci bitiş

Ankara Nakliyat Firmaları; Eşya paketleme ile başlayan ve eşyaların taşınması ve açılması, yerleştirilmesi ile ilerleyen süreçleri vardır. Burada önemli olan bu süreçlerin çok dikkatli ve özenli yapılmasıdır. Eşya kayıplarının çoğu paketleme hatalarından meydana gelmektedir. Hatalı paketlenmiş eşyalar özellikle taşınma sırasında zarar görür. Çok az kısmıda paketlemenin açılması sırasında meydana gelmektedir. Süreç içinde eşya paketleme ve nakliye aracına yüklenmesi ve yüklendikten sonra etraflarının destek malzemeleri ile beslenmesi işin en ideal olan şeklidir. Bu yüzden emniyetli paketleme aşamasından sonra araca yerleştirme işi de taşınmanın en önemli kısmıdır.

Bütün bu hassasiyetleri sistemli şekilde planlayıp yöneten şirketlere profesyonel nakliyat firmaları diyebiliriz. Ekonomik kayıplara uğramamak ve güvenli bir şekilde taşınmak için tecrübeli ve işinde uzman firmaları tercih etmek çok önemlidir. Kayıt dışı çalışan firmaların ucuz fiyat tuzaklarına düşüp sıkıntılı günler yaşamamak için iş verirken ya da hizmet satın alırken bu tür standartlara çok dikkat etmek gereklidir.

597 kez okundu