Nakliyat Süreçleri

Nakliyat Süreçleri

Nakliyat Süreçleri

Ankara Evden Eve Nakliye çalışmalarında işler her zaman için belli bir program üzerinden gerçekleşir. Nakliyat Süreçleri işleminin sorunsuz bir şekilde yapılabilmesi için işin uzmanı olan firmaların tercih edilmesi ilk kuraldır.

Amatör yöntemler ve işinde yeteri kadar deneyimli olmayan firmalar, eşya taşıma işlemi esnasında eşyanın zarar görmesine neden olur. Ev Taşıma işleminin başarılı bir şekilde yapılabilmesi için bazı aşamaların dikkatli bir şekilde takip edilmesi gerekiyor. Bu aşamalar;

  • Ekspertiz,
  • Paketleme,
  • Yükleme,
  • Taşıma,
  • Teslimat

Bütün bu aşamalar işin uzmanı elemanlardan tarafından gerçekleşmesi gerekiyor. Taşıma işlemlerinde eşyanın genel özelliği ön planda değerlendiriliyor. Hassas olan eşyalar, çok dikkatlice sarılmalıdır. Özellikle beyaz eşyaların zarar görmemesi çok önemlidir. Birçok şikayet, genellikle beyaz eşyaların ezilmesi ile ortaya çıkıyor. Asansörlü Taşımayı bu nedenle tercih etmelisiniz. 

Nakliyat Süreçleri

Nakliyat Süreçleri

Nakliyat Süreçleri (Evden Eve)

Ücretsiz Ekspertiz

Nakliyat Süreçlerinin en baş adımı, yerinde incelemedir. Bu detayı dikkate almayan firmaları evinize çağırmayın. 

Eşyaların yerinde incelenmesi, taşıma, paketleme ve teslimat işleminin sorunsuz gerçekleşmesi için önemlidir. Ekspertiz hizmetinde taşıma kamyonlarının belirlenmesi, paketleme için gerekli malzemenin belirlenmesi, çalışacak eleman sayısının belirlenmesi, fiyat ve sigorta işleminin belirlenmesi gibi işlemler netliğe kavuşuyor.

Ayrıca taşıma işlemi esnasında oluşabilecek olumsuzluklar da dikkatli bir şekilde analiz ediliyor. Asansörlü ve kapalı kasa aracın yeri de yine ekspertizler tarafından belirleniyor. Eşya sigortalama işlemi ‘eşyalar kutuya girmeden’ yapılıyor. Sigortalama taşıma süresi boyunca geçerlidir.

Paketleme

Ekspertiz ekibinin verdiği bilgiler doğrultusunda temin edilen paketleme malzemesi firma tarafından temin ediliyor. Ayrıca çalışacak eleman sayısı da yine ekspertiz bilgilerine göre belirleniyor. Paketleme işleminde hassas eşyalar, kırılabilir eşyalar, elektronik eşyalar ve çizilebilir eşyalar ayrı ayrı paketleniyor. Eşyalar paketlendikten sonra ağırdan hafife doğru yükleniyor.

Nakliyat Süreçleri (Asansörlü Nakliye Adımları)

Asansörlü Araçla Yükleme

Bu aşamada ağır eşyalar öncelikli olmak üzere paketler seri bir şekilde indiriliyor. Asansörlü araç yere paralel hareket eden kabin özelliği sayesinde 400 kiloya kadar rahatlıkla taşıyor. Asansörlü araçla yük aracına eşyalar seri bir şekilde indiriliyor. En üst kısma ise hafif eşyaların kutuları ekleniyor ve Nakliyat Süreçleri işlemi tamamlanıyor.

Yük Aracı İle Eşyaların Teslim Edilmesi

Eşyaların yüklenmesinin ardından eşyalar güvenli bir şekilde adrese teslim ediliyor. Müşteri talep ederse marangoz eleman ve eşya yerleştirme işleminde yardım edecek ‘bayan eleman’ da temin edilebilmektedir. Eşya teslimat işlemlerinde de asansörlü araç kullanılıyor. Teslimat işleminde eşyaların zarar görmemesine dikkat ediliyor ve eşyalar kısa sürede teslim ediliyor.

Birçok Evden Eve Şirketi, Asansörlü Taşıma yapmıyorlar. bunun birkaç nedeni var. Kimisi para olarak maliyet üstlenmek istemediği için. Kimisinin de Asansörlü araçları olmadığı için bu hizmeti almanıza gerek yok diyor müşteriye. 

14 kez okundu