Nakliye Ev Eşyası Taşıma Kuralları

Nakliye Ev Eşyası Taşıma Kuralları

Ev Eşyası Taşıma Kuralları

Evden Eve Nakliye işlerini yapanların Eşya Taşıma Kurallarına tam olarak uymaları olası sorunların önüne geçecektir. Müşteri memnuniyetini üst düzeye çıkarmak ve kalıcı müşteri pörtföyü oluşturmak için olmazsa olmazdır. Nakliyat hizmeti almak isteyen birisinin, nasıl bir hizmet beklendiğinin bilinmesi gerekir. Bu doğrultuda adımlar atılır. Eşya Taşıma Kuralları konusunda tüm Evden Eve hizmeti veren kuruluşlarının kendine has çizelgeleri olduğu gibi genel kurallar çizelgeside olmak zorundadır. Eşya Paketlemeden, Araç içi yerleştirmeye kadar birçok kural vardır. Ayrıca hizmet anlaşması yapmadan öncede yapılacak ve dikkat edilecek kurallar vardır. Müşteri sizi aradığında, karşı tarafın isteğinin net anlaşılması, eğer fiyat istiyorsa taşınacak eşyanın tüm detaylarını yerinde görme, yapılacak hizmetin detaylarını anlatma, fiyat verme gibi birçok detay vardır. Biz kurumsal aile şirketi olarak çizdiğimiz (iyi niyetli) kurallar çizelgesini tüm Ankara Evden Eve Nakliyat hizmeti alacak müşterilerimize sunuyoruz. Geçici değil kalıcı müşteriler istiyoruz. Bunu yapabilmek içim elimizde. 50 yıla yakındır bunu yapıyoruz, yapmaya çalışıyoruz. En büyük özelliğimiz zamanında, söz verdiğimiz gibi çalışıyoruz. Hallederiz gibi cümleler kurmuyoruz. İsteği tam ve net anlıyoruz, evet ya da hayırın karşılığını iletiyoruz. Her isteği yapamayabiliriz. Bunu net olarak ifade etmek gerekir. Sırf müşteri kaçmasın diye küçük yalanlar söylemiyoruz. Ev Taşıma Kuralları kalpte başlar, vicdanda başlar. Bunu unutmuyoruz. Taşınma sırasında kıyafetleriniz hazırlama konusunda size yol gösterecek yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Buraya tıklayabilirsiniz.

Nakliye Ev Eşyası Taşıma Kuralları

Nakliye Ev Eşyası Taşıma Kuralları

Evden Eve Nakliye Kuralları 

Taşınmak çok detaylı ve çok dikkat edilmesi gereken işlerin başında gelmektedir. Sorunsuz bir taşınma işi gerçekleştirmek istiyorsak bazı hususları göz önünde bulundurmak gerekir. Evden Eve Nakliye taşıma kuralları gibi önemli şeyleri göz önünde bulundurmak gereklidir. Kısaca bu ayrıntılara dikkat edersek sorunsuz bir taşınma işini kolayca gerçekleştirebiliriz. Eşya Taşıma Kuralları içinde en önemli olan taşınacak eşyaların genel yapısına göre planlama yapılmasıdır. Eğer taşınacak eşyalar ev ya da ofis eşyaları gibi hassas eşyalar ise işin başında paketleme ve sarılma süreçlerine çok dikkat etmeliyiz. Nakliye sırasında araçta meydana gelebilecek kazaların önüne geçebilmek için güvenli ve sağlam bir ambalajlama yapmak çok önemlidir. Bir sonraki süreç eşyaların araca yükleme şeklidir. Bu süreç en çok dikkat gerektiren süreçlerin başından gelir. Yüksek katlı bir yerden eşyalar inecekse kesinlikle asansör kullanılmalıdır.

Eşya Taşıma ve Evden Eve Nakliyat Kuralları

Yapamayacağımız ya da parasını az bulup başka işlere bakıp anlaştığımız halde işi yapmama gibi taşıma işine kesinlikle girmemeliyiz. Eşya Taşıma Kuralları öncelikle insanı ve vicdanı kurallar ile belirlenir. Örneğin, hizmetimizin içinde standart Asansör vardır ve Evden Eve Nakliye sırasında Asansör kullanıyoruz diye, işi almak için eğer yalan söylüyorsanız bu işi yapmayın. Gerekli araç sahibi olmayıp yaparız gibi cümleler kurmayınız. Eşyalar asansör ile indirilmediği zaman çok eşya kaybına neden olduğu bilinmektedir. Bu yüzden asansörsüz taşıma işine kesinlikle girilmemelidir. İndirildikten sonra nakliye aracına yerleştirilme sürecinde muhakkak eşyaların desteklenmesi ve boşluklarını alınması gerekmektedir. Kırılacak ya da çizilebilecek eşyaları ayrı gruplama yaparak ağır eşyaların altında kalmamasına özen göstermeliyiz. Nakliye sırasında arada bırakılan boşluklar eşyaların kırılmasına ya da çizilmesine neden olacağı için boşlukları sıfırlanmış bir şekilde yerleştirilmesi çok önemlidir. Eşyaların genellikle araç içi yerleştirilme aşamasındaki hatalardan dolayı zarar gördüğü gerçeği unutulmadan bu sürece özellikle dikkat etmek gerekir. Eşyaların indiriliş sürecinde gruplanmış eşyaların indirilmesinde başlanır. Asansöre dikkatli şekilde yerleştirilip çıkarılması çok önemlidir. Kırılabilecek eşyalar genellikle kutulandığı sarıldığı için genellikle küçük parçalar halinde kutulanmış oldukları için asansöre yerleştirilirken üst üste konulmamasına çok dikkat etmek gerekir. Parlak yüzeyli çizilebilecek eşyalar da üstlerine başka yük konmadan asansöre yüklenip çıkartılır. Eşyalar indirilirken ait oldukları odaya en başında konulması ikinci emek gerektirmez. O yüzden sınıflandırarak eşyalar ait oldukları yerlere konulur. Taşınma işi bittikten sonra en önemli süreç başlar.

Evden Eve Nakliye Kuralları

Evden Eve Nakliye Kuralları

Taşınmadan Sonraki En Önemli Süreç

Eşya Taşıma Kuralları içinde son süreç eşyaların ambalajlarında sökülüp çıkarılması ve yerlerine montajlama sürecine girilir. Burada önemli olan en başta ambalaj bantlarına dikkat etmek olmalıdır. Eşya üzerine gelmeden bantlar sökülür. Bant lekeleri eşya yüzeyinde çok zor çıktığı için bu ayrıntılara ambalaj öncesinde de sonrasında da çok dikkat edilmelidir. Mobilyaların montajlama işinde sargılarının özenle çıkarılması ve tecrübeli kişilerce montaj işi yapılmalıdır. Taşınma işi her ne kadar basit bir iş gibi görünse de aslında birçok iş alanda uzman kişilere ihtiyaç duyulan bir sektördür. Mobilyacı, tesisatçı ve elektrikçi gibi iş kollarıyla birlikte yapılan bir iştir.

Eşyalar taşınırken en başta kırık, çizik ve arızalı eşyaları tespit edip öyle yerleştirmek Ev Eşya Taşıma Kuralları açısından en dikkat edilmesi gereken iştir. Sonradan ortaya çıkabilecek sorunları engeller. O yüzden nakliye firması yetkilisi ile eşyalar yüklenirken dikkatle incelenmelidir. Taşınma sırasında meydana gelebilecek zararlar ile eskiden mevcut olan zarar tespiti için bu nokta çok önemlidir. Bu biraz zaman alır ama işin sağlıklı yapılması için çok önemli bir ayrıntıdır. Aynı işlem nakliye gerçekleşip eşyalar açıldığında da aynı ekip tarafından gözden geçirilmelidir. Nakliye sırasında en çok anlaşmazlıklar genellikle bu konularda çıkmaktadır. İşlerinde uzman firmalar zaten bu tespit işine çok önem verirler. Müşteri memnuniyetini önceleyen firmalar bu ayrıntıyı göz ardı etmezler. Çünkü kurumsal bir kimlikleri ve ticari itibarları tamamen müşterilere bağlı olduğu için detaylar onlar için çok önemlidir. Hizmeti satın alan kişinin taşınmadan önce bu ayrıntıları bilmesi çok zor bir iş değildir. Sadece bir telefon ile taşınma işinin bütün sorumluluğunu nakliye şirketine atma kolaylığına kaçmadan taşınma işinin detaylarını öğrenmek gereklidir. Kurumsal firmalar taşınma işinden önce bu detayları her ne kadar uygulansa da bazen dikkat etmeyen kişiler hem firmayı hem de kendilerini sıkıntıya sokarlar. Kurumsal Nakliye Firmaları kesinlikle hem insanı kurallara hem de Nakliye kurallarına tam olarak uyarlar, uymak zorundadırlar. Tercihlerinizde öncelik kurumsallık olursa mağduriyet yaşama konusunda sorun yaşamazsınız.

Her ne kadar kurumsallaşmış Nakliyat Firmaları olsa da hizmet satın alanlara da yaptıracağı taşınma işinde kendi üzerilerine düşen sorumlulukların ve görevlerin bilincinden olmalıdırlar. Her türlü çıkabilecek sorunu en başta tespit edip ortaya koymak sorunsuz bir nakliye işinin en temel şartıdır.

410 kez okundu