Taşınma Hazırlığı Nasıl Yapılır?

Taşınma Hazırlığı Nasıl Yapılır?

Başka bir şehire veya bir mahalle uzağa taşınsanız da taşınmak başlı başına stresli bir iştir. Bu stresli işi azaltmanın ve yoruculuğu azaltmanın tek yolu taşınmaya karar verdiğiniz andan itibaren hazırlık ve planlama aşamasını düzgünce yapmaktır. Taşınma Hazırlığı Nasıl Yapılır? 22 yıldan fazla nakliye hizmeti veriyoruz ve artık bu işin uzmanı olduğumuzu söyleyebiliriz. Sizin için tecrübe ve deneyimlerimizle bir liste oluşturduk.

Taşınma Hazırlığı Nasıl Yapılır? yazımızı okuyarak her şeyi doğru olarak uygularsanız güvenli, sorunsuz ve stressiz bir yer değiştirme deneyimi yaşayacaksınız.

Peki her şeyi gerekli yaptığınızdan nasıl emin olabilirsiniz? Önemli bir şeyi kaçırmadığınızdan nasıl emin olabilirsiniz?

Taşınma Hazırlığı Nasıl Yapılır?

1. Sizin için Mükemmel Yeni Ev Bulun

 

Yeni bir yere taşınırken hayalinizdeki evi yaratma şansınız var.

 

Yeni bir eve taşınmadan önce yapılması gereken en önemli şey, oldukça açık bir şekilde, taşınacak yeni bir ev bulmaktır.

Satın almak veya kiralamak için uygun bir mülk ararken, yeni evinizin olmasını istediğiniz en önemli özellikleri (geniş bir avlu, açık bir kat planı vb.) düşünün, ideal konumunu (işyerinize ve Çocuk okulu, ulaşım seçenekleri, yöresel olanaklar, suç oranı ve mahallede yaşam standartları vb.), yaşam tarzınıza en uygun olan konutun büyüklüğüne ve tipine karar verin.

2. Eşyalarınızı Sıralayın

 

Hareket etmeden önce evini kırın.

 

Eşyalarınızı sıralamak ve ne olacaklarına karar vermek, taşınmayı planlarken karşılaşacağınız en fiziksel ve duygusal olarak zorlayıcı zorluklardan biri olacaktır. Ancak, tüm dünyevi eşyalarınızı yeniden konumlandırmak, sadece çok zor ve çok pahalı değil, aynı zamanda oldukça anlamsız olacaktır.

Yapmanız gereken şey yeni eşyalarınızda hangi eşyalarınızı kullanacağınızı ve hangisinin almayacağınızı öğrenmektir eski eşyalarınızdan hangisinin sığacağını görmek için yeni evinizin kat planını oluşturun içinde, sevmediğiniz veya artık ihtiyaç duymadığınız her şeyi bir kenara bırakın ve her makalenin pratik, duygusal ve finansal değerini değerlendirin. Sadece ihtiyacın olan ve sevdiğiniz şeyleri yanınıza alın.

Sadece ihtiyacın olan ve sevdiğiniz şeyleri yanınıza alın.

 

3. Taşınma Envanteri Yapın

Hareketli bir envanter oluşturmak, hareket etmeden önce yapılması gereken en önemli şeylerden biridir.

 

Ne getireceğinize ve ne bırakacağınıza karar verdikten sonra, taşınma envanteri oluşturma zamanı gelmiş demektir. Taşımak için sahip olduğunuz öğelerin ayrıntılı bir listesini yapın – onların türlerini ve sayılarını, ayırt edici özelliklerini, tahmini değeri, hedef odayı ve en önemlisi, mevcut durumlarının bir ifadesini, yeterli kanıtla birlikte (fotoğraf, garanti, kalite belgesi, değerlendirme beyanları, vb.

 

4. Gereksiz Maddelerden Kurtulun

 

Hareketli bir satış, hareketinizden önce istenmeyen eşyalardan kurtulmanın en iyi yollarından biridir.

 

Kullanılmayan eşyalardan (zarar görmüş veya yıpranmış eşyalardan) ve istenmeyen eşyalardan (modası geçmiş veya büyümüş kıyafetler, ayakkabılar, oyuncaklar, oyunlar, kitaplar, vb.) Kullanılmayan eşyalardan kurtulmak; hiç kimse artık kullanamayacağı özel ekipman; yeni evinize, sevmediğiniz hediyelik eşyalara ve hediyelik eşyalarınıza, vb.) hareket etmeden önce yapmanız gereken en akıllıca şeyler arasındadır – bu size bol bol zaman ve çaba kazandıracak ve yer değiştirmenizi çok daha kolay ve ucuz hale getirecektir.

Hala iyi durumda olan (çevrimiçi veya garaj satışında), ailenizle veya arkadaşlarınızla paylaşmayan ya da hayır kurumlarına bağışta bulunan gereksiz eşyalarınızı satabilirsiniz.

5. Taşınma Takvimi Oluşturun

 

Kişiselleştirilmiş hareketli takvim, taşınmadan önce yapmanız gereken önemli şeylerden herhangi birini unutmanıza izin vermez.

 

Her bir görevin tamamlanması için uygun zaman dilimlerini ayarlamadıkça, taşınmadan önce yapılacak şeylerin bir listesi çok fazla kullanılmayacaktır. Yapmanız gereken şey, büyük hareketli işleri mini hedeflere ayırmak, onların önem ve zorluklarına göre önceliklendirmek ve son teslim tarihlerini tanımlamaktır. Hareket eden zaman çizelgenizi kişiselleştirin, böylece belirli yer değiştirme gereksinimlerinize ve gereksinimlerinize uyun ve ne olursa olsun ona bağlı kalın.

Özelleştirilmiş bir taşınma takvimi eğer zamanınızı organize ilerlemeyi takip kullanmaya devam eder ve hareketli hazırlıklarını hızlandırmaya yardımcı olacaktır.

 

6. Taşınma Bütçenizi Hazırlayın

 

Taşınmak için ne kadar paraya ihtiyacınız olacağını ve tasarruflarınızla ilgili tüm masrafları karşılayacak kadar yeterli olup olmadığını öğrenmek için, mali durumunuzu değerlendirmeniz ve taşınmanız için bir bütçe oluşturmanız gerekir .

Acil durumlar için bir acil durum fonu kurun ve taşınmanız için gerekli gördüğü miktarı en az iki katına çıkardığınızdan emin olun.

7. Taşınma Tarihi Hakkında Karar Verme

 

Sizin için en uygun hareketli tarihi ayarlamak için tüm ilgili faktörleri göz önünde bulundurun.

 

İlgili tüm koşulları (yeni bir işe başlama, kira sözleşmesinin sonu, okul yılı vb.) Ve sahip olduğunuz önceki sözleşmeler ve taahhütleri düşünün ve taşınmanızı gerçekleştirmek için en uygun zamana karar verin .

Yoğun sezonda hareket etmenin yılın daha az yoğun olduğu dönemde taşınmaktan çok daha pahalıya mal olacağını aklınızdan çıkarmayın, ancak ekim ayından nisan ayına kadar daha elverişsiz hava koşullarına sahip olan riskleri de unutmayın.

 

8. Nakliye Firması & Kendiniz Taşıyın

 

Kendiniz hareket mi edeceksiniz yoksa profesyonel araç kiralayacak mısınız?

 

Taşınma türüne karar vermek  taşınmayı planlarken yapılacak ilk şeylerden biridir. Seçeneklerinizi araştırmanız, farklı nakliye yöntemlerin artılarını ve eksilerini tartmanız ve özel durumunuzda en uygun olanı seçmeniz gerekir.

Taşınma maliyetlerini karşılaştırın ve diğer tüm ilgili faktörleri de göz önünde bulundurun zaman, güvenlik, verimlilik, sigorta, vb. bildiğinizden emin olun.

9. En İyi Nakliye Firmasını Seçin

 

Taşınma ihtiyaçlarınız için ekolojik ve güvenilir taşıyıcıları bulun.

 

Sorunsuz bir taşınma sağlamak için deneyimli ve güvenilir hareketli iş ortakları bulmanız gerekir :

 • Öneriler isteyin;
 • Çeşitli saygın şirketlerle iletişime geçmek için hareketli bir teklif verin ;
 • Hareketli maliyetlerin şirket içi tahminlerini alın;
 • Farklı taşıyıcılar tarafından sunulan fiyatları, hizmetleri ve koşulları karşılaştırın;
 • İhtiyaçlarınıza, gereksinimlerinize ve mevcut bütçenize en iyi şekilde uyan hareketli şirketleri araştırın – lisans ve sigorta bilgilerini doğrulayın, çevrimiçi profillerini araştırın, önceki müşterilerinden kalan hareketli yorumları okuyun ve şirketin şikayet geçmişini kontrol edin;
 • Hareketli evrakları detaylı olarak inceleyin ve seçtiğiniz taşıyıcılarla bir sözleşme imzalayın.

 

10. Yeni Adresinizi Çevrenize Bildirin

Evi taşımadan önce yapmanız gereken en önemli şeylerden biri adresinizi değiştirmektir sadece postanızı yeni evinize yönlendirmekle kalmaz, aynı zamanda taşındıktan sonra değiştirilmesi veya güncellenmesi gereken tüm belgeleri sıraya koyabilirsiniz. .

Ailenizi ve arkadaşlarınızı, mevcut işvereninizi, çocuk okullarınızı, ev sahibi (varsa), hizmet sağlayıcıları, banka ve kredi kartı şirketi, aile hekimi, aile avukatı, sigorta şirketlerini bilgilendirmeyi unutmayın.

 

11. Önemli Belgeleri Toplayın

 

Hareket halindeyken belgelerinizi güvende tutun.

 

Yeniden yerleştirme işleminden önce, hemen sonra ve hemen sonra ihtiyaç duyacağınız tüm kayıtları ve belgeleri toplamak ve düzenlemek çok zaman ve çaba gerektirdiğinden, gerekli dokümanları zamanın çok ilerisinde hazırlamanız önerilir :

 • Kişisel belgelerinizi, mali belgelerinizi ve mülk ile ilgili belgeleri toplayın;
 • Tıbbi kayıtları ve okul kayıtlarını alın;
 • Gerekli tüm hareketli evraklara sahip olduğunuzdan emin olun;
 • Belgelerinizi sıralayın, ayrı klasörlere veya zarflara koyun ve doğru şekilde etiketleyin;
 • Önemli belgelerin kopyalarını (fotokopiler ve dijital kopyalar) yapın ve kimlik hırsızlığını önlemek için uygun önlemleri alın;
 • Önemli belgelerinizi her zaman yanınızda bulundurun.

1.140 kez okundu